Slovo od starega leta

V petek , 23. 12. 2011, smo se zadnjič v šoli videli to leto. Bližalo se je novo leto 2012. Pouk je bil praznično obarvan. Imeli smo samo štiri ure pouka. S sošolci smo se dogovorili, da bomo igrali predstavo Revolucija v kraljestvu bonbonov. S skupinami smo se odpravili po razredih, zaigrali igro in voščili srečno novo leto. Kmalu se je oglasil praznični šolski radio Smrekač. Na radiu je bila naša sošolka Mia, ki nam je zapela pesem.
Tako je pouk zanimivo minil, mi pa smo z veseljem zapustili šolske prostore in
veselo odšli počitnicam naproti.

Stela Muller  Pograjc
in Amela  Kurtović, 5. b

Bil je zadnji šolski dan. Prva ura je bila angleščina. Zaradi učiteljičine velikodušnosti smo namesto pouka poslušali angleške božične pesmi in okraševali tablo. Drugo uro smo imeli slovenščino in smo si ogledali film Bratovščina Sinjega galeba. Kar naenkrat smo zaslišali šolski zvonec. Konec ure nas je presenetil, saj je ura hitro minila in že smo stali pred
učilnico za likovno vzgojo. Ker je tudi tam vladalo božično vzdušje, smo
gledali zelo priljubljeno serijo Bizgeci. Ker nismo uspeli pogledati do konca,
smo mislili, da zvonec prehiteva, toda bil je točen in morali smo na razredno
uro.  Ni minilo 10 minut in smo zaslišali šolski radio. Na koncu smo si s sošolci in učiteljico voščili novo leto in veselo odvihrali domov.

Jaz in Oba, 6. b